Zakres pomocy

Zakres terapii

Depresja

Depresja jest chorobą, która odbiera energię do działania i radość życia, a otoczenie nie zawsze wie czy może pomóc i jak. Terapia poznawczo-behawioralna jest bardzo skuteczna w leczeniu depresji, ponieważ dysponuje technikami terapeutycznymi, które przyczyniają się do stopniowej poprawy samopoczucia.

Zaburzenia osobowości

Ataki paniki

Napady paniki często sprawiają, że osoba bardzo wsłuchuje się w sygnały płynące z ciała, a samodzielnemu wyjściu z domu nierzadko towarzyszy lęk. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest bardzo skuteczna w przerwaniu tych napadów, co wiąże się z powrotem do dawnej równowagi.

Nadużywanie alkoholu

Nadużywanie alkoholu jest w naszej kulturze czymś na tyle częstym, że czasem można nie wiedzieć czy wypijane ilości mieszczą się jeszcze w normie czy nie oraz czy piętrzące się problemy mają jakiś związek z nadużywaniem tej substancji. W czasie spotkań wspólnie możemy przyjrzeć się temu zagadnieniu i poszukać najlepszych rozwiązań tej sytuacji.

DDA

Terapia dla DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików)

Współuzależnienie

Współuzależnienie często wiąże się z podejmowaniem prób, których celem jest przekonanie partnera, że powinien przynajmniej ograniczyć spożywanie alkoholu. W czasie naszych spotkań dowiesz się jaki sposób postępowania może przynieść najlepsze efekty oraz co możesz zrobić aby poprawić swoje samopoczucie.

Niska samoocena

Terapia dla osób z niską samooceną.

Zamartwianie się

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia odżywiania – nadmierna koncentracja na utrzymaniu szczupłej sylwetki, spożywanie tylko ściśle określonych produktów czy też jedzenie napadowe, mogą przyczyniać się do poczucia bycia niezrozumianym przez otoczenie i zabrać wiele radości z życia. W terapii wspólnie zaplanujemy działania, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad swoim życiem.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne bywa bardzo uciążliwe i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Celem terapii jest odzyskanie komfortu w codziennym życiu. Dzięki metodom psychoterapeutycznym, których skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych, pierwsze zmiany można zauważyć już po kilku spotkaniach.

Kryzys po rozstaniu

Terapia dla osób przeżywających kryzys po rozstaniu.