Jak mogę Ci pomóc?

Depresja

 
Depresja, z którą współcześnie zmaga się coraz więcej osób, jest związana z ogromnym cierpieniem osoby chorującej, a nieleczona może doprowadzić nawet do próby targnięcia się na własne życie.

Cierpienie dotyka też osób bliskich, które próbując pomóc, starają się zmotywować chorego do podejmowania różnych aktywności co często nie przynosi skutku, a jedynie pogłębia poczucie wzajemnego niezrozumienia. Jeśli rozpoznajesz u siebie objawy depresji, takie jak np. nieustanne rozpamiętywanie pewnych wydarzeń, przyszłość wydaje się beznadziejna, trudno Ci zebrać się do wykonywania najprostszych czynności i najchętniej pozostawałbyś cały czas w domu, nie wahaj się poszukać specjalistycznej pomocy. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest jedną z podstawowych metod leczenia depresji i sama lub w połączeniu z dodatkowymi zaleceniami może w krótkim czasie przynieść dużą ulgę w cierpieniu.

W czasie naszych spotkań dowiesz się skąd biorą się nasze myśli i czy są one tym samym, co otaczająca nas rzeczywistość, poznasz metody radzenia sobie z myślami, które wywołują przykre emocje, a także dowiesz się co możesz zrobić by odnaleźć w sobie dawną motywację do działania i ponownie zacząć korzystać z lubianych dotychczas aktywności. Badania naukowe potwierdzają skuteczność psychoterapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu depresji, a znacząca poprawa często następuje już po kilku spotkaniach.

Jeśli jesteś osobą bliską chorego na depresję i czujesz się przytłoczony sytuacją, również możesz skorzystać z pomocy psychologicznej. Często powtarzane rady jak np. „Weź się w garść” nie przynoszą skutku, a jedynie pogłębiają poczucie bezsilności obu stron. Razem zastanowimy się co możesz zrobić aby pomóc osobie chorej w sposób, który będzie wspomagał jej powrót do zdrowia, a przy tym nie będzie tworzył wzajemnego poczucia niezrozumienia.

Osoby bliskie często próbują pomóc zapominając o swoich własnych potrzebach, więc w czasie spotkań rozmawiamy też o tym jak pomagać nie zapominając o sobie.

W czym jeszcze mogę Ci pomóc?

zakres terapii

Jak umówić się na spotkanie?

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać pomoc przy takich problemach jak przemoc domowa, napady lęku, brak zadowolenia z życia, stałe przygnębienie i smutek, czy problemy z nawiązywaniem bliskich relacji.

Pomogę także w leczeniu zaburzeń odżywiania, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

Zadzwoń i umów się na konsultację
510 790 788
lub napisz e-mail
onlinepsychoterapia@gmail.com
Jeśli chcesz, możesz skorzystać także z formularza kontaktowego, klikając przycisk poniżej: