Jak mogę Ci pomóc?

Napady paniki

 
Atak paniki jest zwykle bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem, a jego wspomnienie budzi przerażenie i poczucie braku kontroli. Myśli o tym czy dziś znowu nadejdzie potrafią bardzo ograniczać aktywności osób dotkniętych tym zaburzeniem.

Częstym sposobem radzenia sobie jest skupianie się na swoim ciele aby w porę zauważyć nieprawidłowe dolegliwości - tzw. wsłuchiwanie się w swoje ciało. Gdy atak pojawił się kilka razy, niektórzy zaczynają unikać samodzielnego wychodzenia z domu, chodzenia do sklepu czy podróżowania z obawy przed tym, że gdy zdarzy się ponownie, nie będzie można się stamtąd szybko wydostać i uzyskać na czas pomocy. Psychoterapia poznawczo-behawioralna wg badań naukowych jest najskuteczniejszym nurtem terapeutycznym w leczeniu tego zaburzenia, więc jeśli zmagasz się z tą dolegliwością, skorzystaj z pomocy psychoterapeuty. Już w czasie pierwszej konsultacji dowiesz się dlaczego wsłuchiwanie się w swoje ciało przynosi efekty odwrotne do oczekiwanych, pokażę ci też w jaki sposób samodzielnie możesz przyczyniać się do wystąpienia ataku paniki.

Pomoc psychoterapeutyczna jest tu w zupełności wystarczająca, a sięganie po leki uspokajające przeszkodzi w zdrowieniu dlatego ważne jest aby ich nie stosować. Leki pomagają tylko dopóki się je bierze, a większość z nas nie chce ich brać do końca życia. Psychoterapia wyposaży cię w trwałe metody radzenia sobie, które nie będą miały skutków ubocznych.

Jeśli podejrzewasz u siebie ataki paniki, bardzo ważne jest aby przed skorzystaniem z pomocy psychologicznej wykluczyć dolegliwości medyczne, które mogą dawać podobne objawy. Pomogę ci w radzeniu sobie z atakami, ale muszę mieć pewność, że twoje dolegliwości nie są powiązane np. z chorobą serca lub płuc. Najpierw udaj się więc do lekarza i gdy on na podstawie badań stwierdzi, że nie masz problemów zdrowotnych, skontaktuj się w celu umówienia wizyty. Nie pozwól aby lęk przed atakiem paniki zdominował twoje życie i pozbawił możliwości korzystania z lubianych dotąd aktywności.

W czym jeszcze mogę Ci pomóc?

zakres terapii

Jak umówić się na spotkanie?

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać pomoc przy takich problemach jak przemoc domowa, napady lęku, brak zadowolenia z życia, stałe przygnębienie i smutek, czy problemy z nawiązywaniem bliskich relacji.

Pomogę także w leczeniu zaburzeń odżywiania, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

Zadzwoń i umów się na konsultację
510 790 788
lub napisz e-mail
onlinepsychoterapia@gmail.com
Jeśli chcesz, możesz skorzystać także z formularza kontaktowego, klikając przycisk poniżej: