O mnie

Nazywam się Marlena Podgórska i jako psycholog pracuję z osobami, które chcą poprawić jakość swojego życia. Jestem osobą niewidomą, co nie przeszkodziło mi w zdobyciu wykształcenia, choć wymagało ode mnie sporo wysiłku. Wierzę, że ograniczenia są głównie w naszej głowie i to od nas zależy czy będziemy chcieli się z nimi zmierzyć. Jeśli chcesz pokonać swoje ograniczenia, zapraszam cię w podróż w głąb siebie aby odnaleźć drogę do zmiany swojego życia.

https://onlinepsychoterapia.pl/wp-content/uploads/2015/03/mini-1-300x200.jpg

W czasie konsultacji bardzo uważnie słucham aby móc jak najlepiej zrozumieć perspektywę drugiego człowieka. Ważne jest też stworzenie atmosfery, która pomoże poczuć się bezpiecznie i ułatwi mówienie o rzeczach, o których nie raz nie wie nikt oprócz ciebie.

W swojej pracy korzystam głównie z metod podejścia poznawczo-behawioralnego, czerpię również z terapii schematów, dialogu motywującego i mindfulness. Konkretne metody pracy dobieram dla każdej osoby indywidualnie.

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu SWPS o specjalności psychologia kliniczna. Uczyłam się również w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, a także w szkole Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w czasie modułów praktycznych podczas studiów magisterskich (psychokardiologia oraz moduł przeciwdziałania przemocy w rodzinie).

Po ukończeniu studiów pracowałam w ośrodku pomocy psychologicznej, gdzie prowadziłam konsultacje psychologiczne pacjentów dorosłych.

Odbyłam również staż kliniczny na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie oraz staż w Europejskim Telefonie Zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym.

współpracowałam również z Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnień Szpitala Wolskiego w Warszawie, gdzie prowadziłam terapię indywidualną oraz grupę terapeutyczną.

Stale podnoszę poziom swojej wiedzy poprzez czytanie literatury i uczestnictwo w szkoleniach dla profesjonalistów, a swoją pracę regularnie poddaję superwizji.