Jak mogę Ci pomóc?

Leczenie uzależnień

 
Spożywanie alkoholu jest w naszej kulturze tak powszechnym zjawiskiem, że czasem można przeoczyć moment, w którym powinna zapalić się ostrzegawcza lampka. Jeśli czujesz, że pijesz za dużo, a myśli o alkoholu zajmują coraz więcej przestrzeni, umów się na spotkanie.

Być może nie uważasz siebie za osobę uzależnioną, ale osoba bliska jest przekonana, że alkohol zajmuje w Twoim życiu coraz więcej miejsca co prowadzi do napięć w tej relacji. Na konsultacji przyjrzymy się w jaki sposób pijesz i jak często, mogę też przeprowadzić diagnozę abyśmy poznali odpowiedź na pytanie czy jesteś osobą uzależnioną. W czasie terapii nauczysz się rozpoznawać swoje emocje i radzić sobie z nimi w inny sposób niż picie. Sięganie po alkohol jest częstym sposobem radzenia sobie z napięciem dlatego jeśli chcesz zmienić swoje życie, nauczysz się radzić sobie ze stresem za pomocą innych metod niż alkohol. Jeśli z powodu picia zrezygnowałeś ze swoich dawnych zainteresowań, w czasie zdrowienia będziesz mógł do nich powrócić i uczynić swoje życie szczęśliwym. Nauczysz się też jak rozpoznawać sygnały głodu alkoholu i co robić by wtedy wytrwać w trzeźwości.

A może pijesz więcej dopiero od niedawna i chcesz dowiedzieć się jak możesz to ograniczyć? Po zebraniu dokładnego wywiadu i dokonaniu diagnozy powiem Ci czy ograniczenie picia zamiast całkowitej abstynencji może w Twojej sytuacji być dobrym rozwiązaniem.

Terapia uzależnienia od alkoholu w połączeniu z dodatkowymi technikami terapii poznawczo-behawioralnej może przynieść dobre rezultaty, ale jej efekty zależą w dużym stopniu od motywacji klienta do zmiany. W czasie naszych sesji poświęcamy czas na monitorowanie tej motywacji i w razie potrzeby pracujemy nad jej zwiększeniem. Radzenie sobie z nadużywaniem alkoholu jest procesem dosyć trudnym, ale jeśli podejmiesz decyzję o zmianie swojego życia, pomogę ci przez to przejść. Głęboko wierzę, że poszukiwanie pomocy w radzeniu sobie z uzależnieniem to przejaw ogromnej odwagi, a nie powód do wstydu.

W czym jeszcze mogę Ci pomóc?

zakres terapii

Jak umówić się na spotkanie?

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać pomoc przy takich problemach jak przemoc domowa, napady lęku, brak zadowolenia z życia, stałe przygnębienie i smutek, czy problemy z nawiązywaniem bliskich relacji.

Pomogę także w leczeniu zaburzeń odżywiania, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

Zadzwoń i umów się na konsultację
510 790 788
lub napisz e-mail
onlinepsychoterapia@gmail.com
Jeśli chcesz, możesz skorzystać także z formularza kontaktowego, klikając przycisk poniżej: