Jak mogę Ci pomóc?

Zaburzenia odżywiania

 
Zaburzenia odżywiania to grupa różnych trudności, ale wszystkie one są skoncentrowane w obszarze jedzenia.

Dla niektórych osób centralnym punktem życia staje się wygląd, a szczególnie figura. Prowadzi to do zepchnięcia wszystkich innych ważnych sfer życia na margines, a w centrum zainteresowań pozostaje ta jedna. Zaburzenia odżywiania mają to do siebie, że figura nigdy nie jest dostatecznie dobra. To zaburzenie sprawia, że w centrum samooceny znajduje się tylko jedna sfera, a jeśli nie jest ona oceniana przez tę osobę pozytywnie, łatwo domyślić się co dzieje się z poczuciem własnej wartości.

Zaburzenia odżywiania to nie tylko anoreksja, również te związane z nadwagą czy otyłością. Do najczęstszych trudności należy m.in. bardzo restrykcyjny sposób odżywiania, który wskutek tych zasad ostatecznie doprowadza do epizodu objadania się i złamania wcześniejszych postanowień. Są też osoby, którym napad objadania się pozwala poradzić sobie z bardzo trudnymi przeżyciami. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest bardzo skuteczną metodą leczenia zaburzeń odżywiania, co potwierdza szereg badań naukowych. Celem naszych spotkań jest łagodne powracanie do życia sprzed choroby kiedy figura była tylko jedną z wielu sfer obecnych w twoim życiu. Zajmujemy się też poszukiwaniem innych sposobów radzenia sobie z emocjami niż objadanie się. Jeśli całe życie jesteś na diecie, możesz nauczyć się jak osiągnąć równowagę między zdrowym odżywianiem a czerpaniem przyjemności z jedzenia.

Psychoterapia online w zaburzeniach odżywiania może być prowadzona z sukcesem, jednak bardzo ważne jest aby klient nie miał niedowagi zagrażającej życiu, a najlepiej jeśli oprócz tego pozostaje pod opieką psychiatry w swoim miejscu zamieszkania. Czasami jedyną rekomendowaną formą pomocy jest hospitalizacja. Ten rodzaj zaburzeń szczególnie mocno wiąże się z ryzykiem śmierci wskutek wyniszczenia organizmu dlatego psychoterapię online warto przemyśleć pod kątem bezpieczeństwa dla swojego zdrowia.

W czym jeszcze mogę Ci pomóc?

zakres terapii

Jak umówić się na spotkanie?

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać pomoc przy takich problemach jak przemoc domowa, napady lęku, brak zadowolenia z życia, stałe przygnębienie i smutek, czy problemy z nawiązywaniem bliskich relacji.

Pomogę także w leczeniu zaburzeń odżywiania, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

Zadzwoń i umów się na konsultację
510 790 788
lub napisz e-mail
onlinepsychoterapia@gmail.com
Jeśli chcesz, możesz skorzystać także z formularza kontaktowego, klikając przycisk poniżej: