Psychoterapia online

Formy pomocy

 
W ostatnich latach bardzo wzrosło zainteresowanie odbywaniem psychoterapii w formie online. Korzystanie z pomocy psychologicznej w tej formie przynosi szereg korzyści, jak np. oszczędność czasu związanego z dojazdem do gabinetu czy możliwość mówienia o trudnych sprawach z miejsca odbieranego przez klienta jako bezpieczne, np. ulubiony fotel we własnym pokoju.

Niektóre osoby mieszkające w małych miejscowościach nie chcą być widziane gdy wchodzą do miejsca pomocy psychologicznej w obawie przed plotkowaniem mieszkańców, inni nie chcą spotykać swojego terapeuty w sklepie czy u fryzjera bo jest to dla nich niezręczna sytuacja, która w małym miasteczku prędzej czy później może się zdarzyć. Powodów wybrania psychoterapii online może być o wiele więcej, a moim celem jest niesienie pomocy psychologicznej osobom, które podjęły taką właśnie decyzję.

Prowadzone przeze mnie spotkania odbywają się najczęściej przez komunikator WhatsApp lub Skype, jest też możliwość rozmowy telefonicznej. Ta ostatnia opcja różni się tylko tym, że rozmawiamy bez video.

Niektóre osoby w obawie przed rozmową psychologiczną pytają czy istnieje możliwość odbywania konsultacji w formie pisanej albo czy mogą wysłać maila z opisem problemu i potem dostać odpowiedź jak ten problem rozwiązać.

Istotą psychoterapii jest dialog i możliwość dopytania o pewne rzeczy na bieżąco. W formie pisanej jest to bardzo utrudnione, więc efektywność takiej formy pomocy budzi we mnie duże wątpliwości. Wtedy też nie mogę usłyszeć głosu rozmówcy, z którego można wyczytać naprawdę dużo, więc prowadzone przeze mnie konsultacje odbywają się jedynie w formie rozmowy online. Oczywiście jeśli nie jesteś pewien czy będę mogła pomóc, możesz wysłać maila z opisem problemu, ale rola tej wiadomości będzie informacyjna, a nie będzie stanowić konsultacji.

Niektórzy obawiają się, że psychoterapia online będzie mniej skuteczna niż ta odbywana stacjonarnie. Nie ma badań, które pokazywałyby mniejszą skuteczność pomocy online, więc jeśli dotąd była to twoja jedyna obawa, spróbuj i sprawdź jak czujesz się z taką formą współpracy.

W czym mogę Ci pomóc?

zakres terapii

Jak umówić się na spotkanie?

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać pomoc przy takich problemach jak przemoc domowa, napady lęku, brak zadowolenia z życia, stałe przygnębienie i smutek, czy problemy z nawiązywaniem bliskich relacji.

Pomogę także w leczeniu zaburzeń odżywiania, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

Zadzwoń i umów się na konsultację
510 790 788
lub napisz e-mail
onlinepsychoterapia@gmail.com
Jeśli chcesz, możesz skorzystać także z formularza kontaktowego, klikając przycisk poniżej: