Terapia poznawczo-behawioralna

Formy pomocy

 
Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych, ale przynosi znakomite efekty również wśród osób, które nie posiadają diagnozy psychiatrycznej, a zmagają się z różnego rodzaju trudnościami życiowymi.

Ten nurt psychoterapii określany jest jako krótkoterminowy, więc cotygodniowe spotkania zwykle nie są prowadzone dłużej niż kilka miesięcy. Praca terapeutyczna jest zorientowana na rozwiązanie problemów, które na początku współpracy zostają nazwane, a stopniowa poprawa funkcjonowania przyczynia się do osiągnięcia jasno określonych celów. Skuteczność tego podejścia została udowodniona w wielu badaniach naukowych, co sprawia, że to podejście coraz częściej jest metodą zalecaną również przez lekarzy.

Nurt ten zakłada, że przyczyną cierpienia związanego np. z obniżonym nastrojem czy podejmowaniem niechcianych zachowań jest błędny sposób myślenia. Każdy z nas w ciągu dnia doświadcza wielu myśli, a nasz umysł nie odróżnia tego co jest w głowie od rzeczywistości. To sprawia, że na nasze myśli reagujemy tak, jakby były prawdziwe, przeżywając w związku z tym różne emocje i podejmując pewne zachowania.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna polega między innymi na analizie myśli, które przyczyniają się do przykrych stanów emocjonalnych, a co za tym idzie, prowadzą do cierpienia. W czasie naszych spotkań nauczysz się zauważać swoje myśli automatyczne, a potem będziemy mogli wspólnie sprawdzić czy te myśli są zgodne z rzeczywistością. Zmiana sposobu myślenia na bardziej zrównoważony i oparty na faktach przyczynia się do ustąpienia lub zmniejszenia intensywności przykrych stanów emocjonalnych, co w konsekwencji prowadzi do zmiany sposobu funkcjonowania klienta. W czasie naszych spotkań zajmujemy się również pracą nad dysfunkcyjnymi przekonaniami, których źródłem są najczęściej wczesne interakcje z ważnymi osobami. Prawdą jest, że podejście to koncentruje się na problemach bieżących, ale jeśli chcesz poznać źródło swoich trudności, jak najbardziej jest to możliwe.

W czym mogę Ci pomóc?

zakres terapii

Jak umówić się na spotkanie?

Już na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak uzyskać pomoc przy takich problemach jak przemoc domowa, napady lęku, brak zadowolenia z życia, stałe przygnębienie i smutek, czy problemy z nawiązywaniem bliskich relacji.

Pomogę także w leczeniu zaburzeń odżywiania, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych

Zadzwoń i umów się na konsultację
510 790 788
lub napisz e-mail
onlinepsychoterapia@gmail.com
Jeśli chcesz, możesz skorzystać także z formularza kontaktowego, klikając przycisk poniżej: